HomeNajnowszeWiadomości główne

Poseł pomylił UPA z polskimi saperami

Panu posłowi Włodzimierzowi Skalik Skalikowi od Grzegorza Brauna ciągle przed oczami migocze na czerwono-czarno. Teraz pan poseł dostrzegł na plecaku UPA. A wychodzi na to, że powinien polskich saperów.Okazało się, że Na razie pan poseł zajął się polskimi saperami.

IPN wszczął śledztwo ws. Grzegorza Brauna
Ukraińcy pobili polskich żołnierzy? To kolejna rosyjska dezinformacja
W Niemczech wciąż pojawia się określenie „polskie obozy koncentracyjne”. Dlaczego?

– Na naszej ziemi (!!!) banderowcy bezkarnie paradują po ulicach Warszawy, z flagami Stepana Bandery i zbrodniarzy OUN-UPA odpowiedzialnych za Rzeź Wołyńską. Polskie państwo udaje, że problemu nie ma – nie reaguje ani służby, ani prokuratura, ani władze stolicy. Zamiast egzekwować polskie prawo i chronić godność ofiar ludobójstwa, władza pozwala na jawne prowokacje w sercu kraju, którego żołnierze i cywilni mieszkańcy padli ofiarą ukraińskich zbrodniarzy – napisał poseł na FB.

Jego zwolennicy od razu skomentowali to w duchu przekazu Konfederacji Korony Polskiej.

– Władza okupacyjna tak postępuje, ślepa i głucha na krzywdy Polaków, daje większe prawa społecznościom wrogim Polsce. Tworzy dla wrogów warunki nietykalności, a dla Polaków prawo oraz obowiązek pracy i utrzymywania wrogów na własny koszt – napisał jeden z nich.

Szybko jednak pojawiły się wpisy polemizujące z czerwono-czarnym migotaniem pana posła.

– Mam nadzieję skaliku, że jak Ukraina padnie to będziesz na pierwszej linii frontu z Rosją – napisał jeden z nich.
– Nie widzę na tym zdjęciu nic, o czym bredzi autor, ale przeraża mnie że patrioci tolerują takie Moskaliki i inne brauny tworzące rosyjską partię w Polsce – dodał drugi.

A kolorowy obłęd pana posła skorygował inny wyjaśniając, że to barwy polskich saperów.

Kluczowe informacje o barwach i symbolach:Symbolika: Czerń oznacza ziemię/dym, a czerwień – krew przelaną w walkach i podczas rozminowywania („zardzewiała śmierć”). Historia i przepisy: Barwy te zostały usankcjonowane prawnie w Wojsku Polskim po I wojnie światowej i funkcjonowały do 1952 roku, a obecnie powróciły w III RP.Użycie: Kolory czarno-czerwone reprezentują pododdziały inżynieryjne (np. 5 Pułk Inżynieryjny)

Zatem barwy polskich saperów, które wywodzą się z historii i tradycji Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej są właśnie czerwono-czarne.

Przeczytać można o tym między innymi w piśmie Stowarzyszenia Saperów Polskich „Saper”.

– Z powyższych ustaleń wynika, że barwy saperów czerwono-czarne
są znane i usankcjonowane prawnie w wojsku polskim po I wojnie światowej a funkcjonowały do 1952 r. Wojska inżynieryjne WP w III RP powróciły do tych barw i prezentują je podczas uroczystości, na odznakach jednostek wojsk inżynieryjnych oraz plakietkach beretów – napisał w tekście „CZERWONO-CZARNE TO BARWY SAPERSKIE” Grzegorz Misiak.

https://saper.com.pl/wp-content/uploads/2020/10/Saper_358_2016.pdf

 


Zatem panu posłowi można podsunąć kolejny trop. To może być na przykład popularny w latach 60. ubiegłego wieku zespół „Czerwono-Czarni”…

ih

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: